Anasayfa | İletişim | Künye | Manisa'da, Siroma Projesi İle Ayrımcılığı giderme eğitimi | Mesaj Gazetesi | Mesaj Gazetesi | Mesaj Gazetesi | Mesaj Gazetesi | Reklam Servisi | Sayılar | Haber Ara | Anketler | Sitene Ekle | Sık Kullanılanlara Ekle | Ana Sayfam Yap | RSS Kaynağı

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR


 

Döviz Kurları
TCMB Döviz Kurları (14.12.2017)
Döviz Alış Satış
ABD DOLARI 3.8323 3.8392
EURO 4.5316 4.5398
SUUDİ ARABİSTAN RİYALİ 1.0219 1.0237

Adanada Huzur

Erdoğan'ı 'Dönemin Başbakanı' diye yargılayacaklardı

Başbakan Tayyip Erdoğan'ın, AK Parti'nin Afyonkarihisar kampında önceki gün yaptığı konuşmada, "Hakkımda 'dönemin başbakanı' diyerek iddianame hazırladılar. Bunlar elimize geçti. Seçilmiş hükümet bir yargı darbesiyle görevden uzaklaştırılacak, CHP'nin, MHP'nin ve AK Parti'ye sızmış tuzlukların katılımıyla yeni bir koalisyon hükümeti kurulacaktı" sözleriyle gündeme getirdiği iddianame ortaya çıktı

Kategori  Kategori : Özel Haber
Yorumlar  Yorum Sayısı : 0
Okunma  Okunma : 450
Tarih  Tarih : 15 Aralık 2017 09:27

11 Punto 13 Punto 15 Punto 17 Punto

Eklenme: 12 Mayıs 2014 03:12 Son Güncelleme: 05 Temmuz 2017 01:02

Paralel yapının korkunç Erdoğan planı

Paralel Yapı, darbe başarılı olsaydı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı Yassıada benzeri mahkemede yargılayacaktı. ''Dönemin Başbakanı'' yazılı iddianamesi bile hazır olan Erdoğan, ''terör örgütü lideri'' sıfatıyla hâkim karşısına çıkacaktı.

Başbakan Tayyip Erdoğan'ın, AK Parti'nin Afyonkarahisar kampında önceki gün yaptığı konuşmada, ''Hakkımda 'dönemin başbakanı' diyerek iddianame hazırladılar. Bunlar elimize geçti. Seçilmiş hükümet bir yargı darbesiyle görevden uzaklaştırılacak, CHP'nin, MHP'nin ve AK Parti'ye sızmış tuzlukların katılımıyla yeni bir koalisyon hükümeti kurulacaktı'' sözleriyle gündeme getirdiği iddianameye Sabah gazetesi ulaştı.

Terör kumpası

Paralel Yapı'nın organize ettiği plana göre, 17 ve 25 Aralık operasyonları ile Erdoğan yalnızlaştırılacak, ailesi üzerinden vurulacak, istifaya zorlanacak ve hazır tutulan o iddianame hızla devreye sokulacaktı. "Darbe belgesi" olarak nitelendirilen iddianame ile "Terör örgütü davası" açılacak, Erdoğan, "Dönemin Başbakanı R. Tayyip Erdoğan" olarak "Terör örgütü lideri" olarak yargılanacaktı.

 
Erdoğan'ı  'Dönemin Başbakanı' diye yargılayacaklardı

Başbakan Tayyip Erdoğan'ın, AK Parti'nin Afyonkarihisar kampında önceki gün yaptığı konuşmada, "Hakkımda 'dönemin başbakanı' diyerek iddianame hazırladılar. Bunlar elimize geçti. Seçilmiş hükümet bir yargı darbesiyle görevden uzaklaştırılacak, CHP'nin, MHP'nin ve AK Parti'ye sızmış tuzlukların katılımıyla yeni bir koalisyon hükümeti kurulacaktı" sözleriyle gündeme getirdiği iddianame ortaya çıktı.

Paralel Yapı'nın organize ettiği plana göre, 17 ve 25 Aralık operasyonları ile Erdoğan yalnızlaştırılacak, ailesi üzerinden vurulacak, istifaya zorlanacak ve hazır tutulan o iddianame hızla devreye sokulacaktı.

"Darbe belgesi" olarak nitelendirilen iddianame ile "Terör örgütü davası" açılacak, Erdoğan, "Dönemin Başbakanı R. Tayyip Erdoğan" olarak "Terör örgütü lideri" olarak yargılanacaktı. Erdoğan'ın hakkındaki tüm illegal dinlemeler, hukuk dışı tape ve fiziki takipler kurmaca davanın delili olacaktı.

Yasal olarak Başbakan Erdoğan'ın hiçbir telefon görüşmesi dinlenmez, kaydedilmez ve delil olarak kullanılamazken, Paralel Yapı, iddianameyi oluşturabilmek için tüm bu düzenlemeleri çiğnedi. Adalet Bakanlığı ve Başbakanlık kaynaklarından elde edilen bilgilere göre, 17 ve 25 Aralık operasyonları başarıya ulaşacak ve hazır durumda bekletilen iddianame daha sonra hızlı bir şekilde devreye sokulacaktı.

Paralel yapının korkunç Erdoğan planı


İLLEGAL TAPELERİN KAYNAĞI

Yok edilmek istenen ancak Adalet Bakanlığı tarafından son anda kurtarılan ve henüz tamamlanmadığı öğrenilen iddianamede tüm illegal dinleme kayıtlarının yer aldığı bildirildi. Paralel Yapı'nın 17 ve 25 Aralık'ta istediğini elde edemeyince, iddianamedeki dinleme kayıtlarını internete sızdırdığı ifade edildi. İddianamenin ilgili bölümünde, "2012/656 sayılı soruşturma kapsamında yapılan teknik takip çalışmalarında M. Fatih Saraç'ın teknik takibi yapılırken, dönemin Başbakanı R.Tayyip Erdoğan ile Ciner Holding Yönetim Kurulu Başkanı Turgay Ciner'in gerçekleştirdiği..." ifadeleri yer alıyor.

ULUSLARARASI TERÖR

Erdoğan, sürecin tamamlanmasıyla Adnan Menderes, Hasan Polatkan ve Fatih Rüştü Zorlu'nun yargılandığı Yassıada benzeri bir mahkemede hakim karşısına çıkartılacaktı. Bunun için, oluşturulan algı operasyonunda, sosyal medyada dezenformasyon malzemesi olarak kullanılan asılsız iddialar, Erdoğan'ın aleyhinde delil olarak kullanılacaktı. Paralel Yapı, Başbakan Erdoğan'ı, uluslararası terör örgütü lideri olarak yargılamayı amaçlıyordu.

Edilen bilgilere göre, Erdoğan ile bilrlikte Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız ile başdanışman Yalçın Akdoğan başta olmak üzere yakın ekibinin tamamı da örgüt yöneticileri olarak yargı önüne çıkartılacaktı. İnceleme başlatılan iddianamenin yeni bir soruşturma dosyasına dönüşeceği ifade edildi. İddianamenin bulunduğu yerde sorumluluğu olan tüm savcılar ile ilgili de inceleme başlayacak..

Başkanlığa geçilir

Başkanlığa geçilir

Erdoğan, "Halkın seçtiği zaten başkan olur" dedi, ardından da şöyle devam etti: "'nin köşk adayına Pensilvanya uyar ama diploması yok!"Başbakan , Afyon kampının son gününde milletvekilleri ve partisinin kurmaylarıyla genel değerlendirme toplantısı yaptı. 4 saat süren toplantının ana gündemi, Cumhurbaşkanlığı seçimleri ve sonrasında AK Parti'nin geleceği oldu. Erdoğan, daha önce de dile getirdiği "terleyen cumhurbaşkanı" tanımını açtı ve yürütmenin alanındaki yapısal konularda aktif bir cumhurbaşkanı olacağını söyledi. "Halkın seçtiği zaten başkan olur. Başkanlık sistemine geçilmiştir" diyen Erdoğan'ın başkanlık sisteminin düşünülmesini istediği de kaydedildi.

'MİLLET ÇATILARINI UÇURDU'
Başbakan Erdoğan, kampın kapanış konuşmasında ise şu mesajları verdi: "CHP'nin köşk adayına Pensilvanya uyar ama diploması yok. Millet 30 Mart'ta bunların çatılarını uçurdu. Paralel çeteyle mücadele sürecek. Hainleri görevden almak cadı avıysa bu av olacak. Hukuk ve demokrasi dışına çıkılmayacak. Süte karışmış pis suyu cerrah hassasiyeti ile ayıracağız. Sütü kaynatacak ya da moleküllerine ayıracağız. Cübbelerine sığınanların cüretlerine fırsat vermeyeceğiz. Bu beyefendi Danıştay kürsüsünden yakın zamanda gösterilerden hayatını kaybedenlerin isimlerini sayıyor, ölümler üzerinden istismar yapmaya çalışıyor.

ARTIK KATILMAM
Acıların idamların altında Turhan Feyzioğlu imzası var. Bu törenlerin her yıl ihtilalcı zihniyet tarafından siyasetçilere ayar verme ayinlerine dönüşmesinden çok rahatsızız. Bunu da önümüzdeki günlerde bir düzene bağlayacağız. Bu makamda olduğum sürece de bundan sonra bunların konuşacağı hiçbir yere katılmam."

ŞEHİT ANNESİNE PLAKET
AK Parti'nin Afyonkarahisar kampının son gününde Anneler Günü kutlaması yapıldı. Başbakan Erdoğan, Anneler Günü'nde, şehit annesi Eşe Eğerci'ye tablo hediye etti. Erdoğan, oğlunun tazminat parası ile okul yaptıran Eğerci'ye karanfil vererek, yanına oturttu.

Okunma Sayısı-159.746
 
Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa | Tavsiye Et Tavsiye Et | Yorum Yaz Yorum Yaz

SON DAKİKA HABERLERİ

Zülfikar GENÇTÜRK Zülfikar GENÇTÜRK
HEDEF, ERDOĞAN ve TÜRKİYE'NİN ULUSAL BÜTÜNLÜĞÜ.... MUTLAKA OKUYUN....
Ahmet Olcay Ahmet Olcay
Nüfusumuz artmadığı için bir imparatorluğu kaybettik
Osman PACAL Osman PACAL
Oyuna dikkat! Sırf bunun için kurulmuş şirketler var!
H. Fikret BAYRAKTAR H. Fikret BAYRAKTAR
FET֒den alınacak üç ders
S.Temel İLKİTOĞLU S.Temel İLKİTOĞLU
50 yıllık simülasyon!
Davut Uyumaz Davut Uyumaz
Yaşasın millet!
İsmail Yavaş İsmail Yavaş
15 Temmuz bir ‘uyuyan hücre’ girişimidir!
Ramazan Yıldırım Ramazan Yıldırım
DEĞİŞİM
Ulvi Murat Tunca Ulvi Murat Tunca
TARIM BAKANI,YANILTILARAK ÇİFTÇİ ÜZERİNDE, OYUN OYNANMAKTA!

ANKET

Yeni Web Sitemizi Beğendiniz mi ?Tüm Anketler

 

 

 

Anasayfa | İletişim | Künye | Manisa'da, Siroma Projesi İle Ayrımcılığı giderme eğitimi | Mesaj Gazetesi | Mesaj Gazetesi | Mesaj Gazetesi | Mesaj Gazetesi | Reklam Servisi | Sayılar | Haber Ara | Anketler | Sitene Ekle | Sık Kullanılanlara Ekle | Ana Sayfam Yap | RSS Kaynağı